O stacji

Amatorska Stacja Meteo Smolec zaczęła zbierać dane o pogodzie od 10 wrzesnia 2012 roku. Od samego początku starałem się żeby wszystkie dane stacji były udostępniane w internecie. Niestety próby szukania odpowiedniego oprogramowania oraz samego urządzenia, które mogło by bez problemu chodzić non-stop, namieszały trochę w odczytach i traciły dane pomiarowe. Kolejnym problemem było samo rozmieszczenie stacji WH-2080, gdyż fabryczna osłona czujnika temperatury i wilgotności nie była odporna na działania słonca. Trzeba było stworzyć dodatkowa osłone (u mnie dodatkowa osłona została zrobiona z podstawek od doniczek), która zapobiegała by nadmiernemu nagrzewaniu się czujników.
Na szczęście od maja 2013 roku stacja chodzi bez problemu na Asusie Eee PC 1215n z oprogramowaniem Cumulus. W przyszłości stacja przejdzie na oprogramowanie Wview pracujące pod systemem Linux gdyż jest bardziej niezawodne. Dodatkowo sam system będzie zainstalowany na urzadzeniu Raspberry Pi , które dzięki swoim gabarytom i poborem prądu jest idealnym zestawieniem na bezawaryjną prace.
Od dnia 1 kwietnia 2014 do stacji meteo dołączył detektor wyładowań atmosferycznych z blitzortung.org składa sę z dwóch anten ferrytowych 200mm, wzmacniacza oraz centralki połączonej z internetem. W przyszłości mam zamiar zakupić bardziej profesjonalną stację pogodową amerykanskiego producenta DAVIDS. Wszystkich fanów zapraszam do polubienia funpage na Facebooku gdzie czeka codzienna dawka świeżej pogody.

O mieście

Wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim, w gminie Kąty Wrocławskie. W latach 1945-54 siedziba gminy Smolec. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należąła do województwa wrocławskiego

Lokalizacja

Kraj:Polska(Poland)
Pokaz ASM Smolec na wiekszej mapie
Województwo:Dolnośląskie
Miasto:Smolec
Wysokość:121m.n.p.m
Współrzędne:Szerokość - N 51° 05' 13
Długość - E 16° 54' 22

Sprzęt

Stacja meteo:WH 2080PWS
Komputer:Asus 1215n
Silnik pogody:Cumulus 1.9.4

Stacja współpracuje z:

Weather UndergroundPersonnal Weather StationsPogodowa Siec PolskiMapa Stacji MeteoAwekas

CWOPActiveWeatherBlitzortung

O Tej Stronie

Ta witryna jest szablonem projektu wykonanego przezCarterLake.org z przekładem na PHP przez Saratoga-Weather.org.
Specjalne podziękowania dla Kevin Reed z TNET Weather za jego pracę przy orginale Carterlake templates, i jego design dla głównych elementów PHP w zarządzaniu stroną.
Specjalne podziękowania dla Mike Challis z Long Beach WA za jego generator róży wiatrów, Przełącznik tematów i pomoc przy stylach CSS przy tworzeniu tych przykładowych stron.
Specjalne podziękowania kierujemy do Ken True z Saratoga-Weather.org za wykonany w AJAX ekran aktualnych warunków, pulpit i integrację z TNET Weather common PHP site design dla tej strony.

Wzór ten bazuje na orginale z Utworzonym przez Haran.

This template is XHTML 1.0 compliant. Validate the XHTML and CSS of this page.